atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Dağ koşusunda gözler şampiyonada

9 Eylül 2016, 10:22

Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nın 32'ncisi Bulgaristan'ın Sapareva Banya kırsalında gerçekleşecek.

Dağ koşusunda gözler şampiyonada Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası, 30 ülkeden 348 atletin katılımıyla Bulgaristan'ın Sapareva Banya kentinde 11 Eylül 2016 Pazar sabahı yapılacak. Doğal güzelliğiyle büyüleyen kasabada daha önce yapılan Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bu kez de dünya şampiyonası gerçekleştirilirken, takımlar organizasyona büyük ilgi gösterdi.

32'nci kez düzenlenecek şampiyonada Türkiye, dört atletle yarışacak. Daha önce bu şampiyonada geniş kadrolarla giden Milliler, bu kez sadece Ahmet Arslan ve gençler takımıyla sahne alacak. 6 kez Avrupa şampiyonu Ahmet Arslan, daha önce iki kez madalya kazandığı dünya şampiyonasında zorlu rakiplerle yarışacak. 149 atletin koşacağı 12.7 kilometrelik yarışta sporcular 1468 metre rakım yükseltecek. 

Gençlerde Ramazan Karagöz, Mustafa Göksel ve Ferhat Bozkurt'un olduğu Türkiye takımı, takım podyumunun adayları arasında yer alıyor. 20 yaş altı kategorisinde Türkiye ile birlikte toplam 15 ekip yarışacak.

Dünya Şampiyonası'nda büyüklerde geçen yılın galipleri olan Ugandalı Fred Musobo ile Stella Chesang, bu yılki organizasyonda yer almıyor. 
atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Paylaş:
İlgili Haberler:

Sir Mo yedinci olabildi

Sir Mo yedinci olabildi
Edinburg'daki kros yarışında ABD-Britanya-Avrupa yarıştı, Mo Farah erkekler yarışını yedinci bitirdi.

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi
Türkiye Kros Ligi'nde büyük kadınlar kategorisini 10 yıldır şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediye, Bursa BŞB'ye geçildi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone