atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Görünüm: Rio 2016, Gün 9

20 Ağustos 2016, 12:48

Kapanış günündeki erkekler maraton dışında atletizmdeki kalan tüm yarışmalar dokuzuncu günde yapılacak.

Görünüm: Rio 2016, Gün 9 Rio Olimpiyatları'nda atletizmin dokuzuncu günü yedi finale sahne olacak.

Tam 17 atletin yarışacağı yüksek atlama kadınlar finalinde çok önemli bir kariyeri olmasına rağmen Olimpiyat altını bulunmayan Blanka Vlasic ve Ruth Beitia ile birlikte yeni kuşağın genç isimleri kıyasıya bir mücadeleye girecek. Üç Çek, üç de Alman atıcının bulunduğu erkekler cirit finalinde son şampiyon Keshorn Walcott ve dünya şampiyonu Kenyalı Julius Yego da yer alıyor. 

Bu iki teknik branşın ardından pistte erkekler 1500, kadınlar 800 ve erkekler 5000 finalleri var. 1500'de dört yıl öncenin galibi Tevfik Mahlufi ile dünya şampiyonu Asbel Kiprop, 800'de Caster Semenya ile Burundili Francine Niyonsaba, 5000'de ise Mo Farah ile Etiyopyalı Dejen Gebremeskel ön planda...

4x400 finallerinde elemeler büyük çekişmeyle geçerken finallerde ABD'nin üstünlüğüne karşı ilginç şeyler olabileceğinin işareti geldi. Londra'da erkekler altınını Bahamalar'a kaybeden ABD erkek takımı, LaShawn Merritt'li ekibiyle unvanı geri almaya çalışacak; ancak formda Belçika, Bahamalar, Jamaika ve Botsvana her an bir sürprize imza atabilir. Kadınlar 4x400'de ise Birleşik Devletler, Jamaika, Ukrayna ve Britanya ile kapışacak.


atletizmdunyasi.com
Paylaş:
İlgili Haberler:

Çok çılgın atladılar

Çok çılgın atladılar
Eugene'deki Diamond Lig GP'sinde üç adım atlama yarışması tarihe geçti.

Manyonga'da 8.61'lik derece

Manyonga'da 8.61'lik derece
Diamond Lig Şanghay etabında Luvo Manyonga, 8.61'lik atlayışıyla Diamond Lig rekoru kırdı.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone