atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Ramil büyük iş başardı

18 Ağustos 2016, 10:26

200 metrede Avrupa ikinciliği bulunan Ramil Guliyev, Justin Gatlin ve Yohan Blake'in olmadığı 200 metre finaline yazılmayı başardı.

Ramil büyük iş başardı Olimpiyatlar'da Türkiye'nin üçüncü finali Ramil Guliyev'den geldi. 200 metrenin Avrupa ikincisi Ramil, Rio'da Usain Bolt ile koştuğu yarı final serisini 20.09 ile dördüncü bitirmesine karşın en hızlı kaybedenler arasından son 8 arasına yazıldı.

Bolt'un 19.78 ile kazandığı seride 100 metre üçüncüsü Kanadalı Andre De Grasse 19.80 ile ikinci olurken, Adam Gemili ile Ramil Guliyev finişe çok yakın girdiler. Gemili 20.08, Ramil ise 20.09 ile sıralanırken, her iki sporcu da serilerin tamamlanmasının ardından "küçük q" alarak finale gittiler.

Üçüncü seride galibiyet 20.07 ile Alonso Edward'ın olurken, Churandy Martina 20.10, Justin Gatlin de 20.13 koşabildi. Böylece en hızlı ikiye giremeyen Gatlin ve seride altıncılıkta kalan 2012 Olimpiyat ikincisi Yohan Blake finali kaçırdı.

200 metrede finali şu isimler koşacak: Usain Bolt (Jamaika), Andre De Grasse (Kanada), LaShawn Meritt (ABD), Christophe Lemaitre (Fransa), Alonso Edward (Panama), Adam Gemili (Britanya), Ramil Guliyev (Türkiye), Churandy Martina (Hollanda)

Ramil Guliyev, böylece 2014'ten itibaren Zürih ve Amsterdam'da iki Avrupa Şampiyonası finali, 2015'te Pekin'de bir dnüya şampiyonası finali, 2016'da da bir Olimpiyat finalini arka arkaya yakalayarak önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Guliyev, 200 metrede 19.88 ile Türkiye rekorunu da elinde tutuyor. 
atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Paylaş:
İlgili Haberler:

Çok çılgın atladılar

Çok çılgın atladılar
Eugene'deki Diamond Lig GP'sinde üç adım atlama yarışması tarihe geçti.

Manyonga'da 8.61'lik derece

Manyonga'da 8.61'lik derece
Diamond Lig Şanghay etabında Luvo Manyonga, 8.61'lik atlayışıyla Diamond Lig rekoru kırdı.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone