atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Avrupa Yıldızlar başlıyor

13 Temmuz 2016, 12:29

Gürcistan'ın başkenti Tiflis, ilki yapılacak olan Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'na hazır. Yarışmalar, dört gün sürecek.

Avrupa Yıldızlar başlıyor Avrupa Atletizm Birliği'nin ilk kez düzenlediği Avrupa Yıldızlar (18 Yaş altı) Atletizm Şampiyonası, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başlıyor. 

Yarışmalar 50 ülkeden 1200'e yakın yıldız (1999 ve sonrasında doğmuş) atletin katılımıyla Gürcistan'da yeni hizmete giren Tiflis Atletizm Stadı'nda yapılacak. Bu stadyum, 2020 Avrupa Büyükler Atletizm Şampiyonası'nda da kullanılacak.

Toplam 40 dalda yapılacak müsabakalar, 14-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek ve Eurosport ekranlarından tüm Avrupa'ya canlı olarak yayınlanacak.

Avrupa Yıldızlar Atletizm'de Türkiye de 38 kişilik geniş bir kadroyla madalya arayacak. Türkiye kadrosunda Balkan gençlerin yıldızı Mizgin Ay ile birlikte, yürüyüşün genç yıldızı Meryem Bekmez, 2000 metre su engellide Avrupa listesinin beşincisi Derya Kunur, 400 metrede Amsterdam kadrosunda da yer alan Mahsum Korkmaz gibi isimler bulunuyor. 

Yıldızlarda yarışacak olan Türkiye takımı şu şekilde: 

ERKEKLER
10000m yürüyüş: Abdülaziz Daniş, Abdulselam İmuk, Selim Seven 
100m: Uğur Aziz Günaydın, Ahmet Kasap
110 engelli: Soner Yalçınkaya
1500 metre: Abdullah Özdemir, Murat Yalçınkaya
2000m su engelli: Anıl Kalaycı, Nurullah Umulğan
200m: Sedat Barış Ala, Ahmet Kasap
400m engelli: Doğukan Uysak, Soner Yalçınkaya
400m: Mahsum Korkmaz, Umut Şahbaz
800m: Yener Aras, Erdem Öz
Çekiç atma: Yunus Demir
Cirit atma: Abdullah Karataş, İsmet Pekbak 
Uzun atlama: Burak Akın, Hüseyin Ocak
Sırıkla atlama: Ersu Şaşma
Karışık bayrak: S.B.Ala, A.Kasap, M.Korkmaz, D.Uysak, S.Yalçınkaya

KIZLAR
100m engelli: Dilara Aylin Gümürdülü, Nefise Karatay
100m: Mizgin Ay, Melike Malkoç
1500 metre: Emine Akbingöl
2000m su engelli: Derya Kunur, Yonca Kutluk
200m: Mizgin Ay, Edanur Kılıç
3000 metre: Emine Akbingöl, Sinem Nur Eraslan
5000m pist yürüyüş: Meryem Bekmez, Kader Dost, Ayşe Tekdal
Çekiç atma: Ezgi Sayan
Yüksek atlama: Rümeysa Öktem, Buse Savaşkan
Karışık bayrak: M.Ay, D.A.Gümürdülü, N.Karatay, E.Kılıç, M.Malkoç
Sırıkla atlama: Mesure Tutku Yılmaz
atletizmdunyasi.com
Paylaş:
İlgili Haberler:

İzlenim: Glasgow'un renkleri

İzlenim: Glasgow'un renkleri
Avrupa Salon'da dolu tribünler ve ambiansla ilgili birkaç not...

Son gülen Polonya

Son gülen Polonya
Avrupa Salon, üçüncü gün finalleriyle sona ererken, madalya sıralamasını Polonya önde bitirdi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone