atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Krosta iki dünya şampiyonluğu

23 Nisan 2016, 23:46

Budapeşte'deki Dünya Liseler Kros Şampiyonası'nda Erzurum Adnan Menderes Lisesi, 2014'ten sonra bir kez daha zirveye çıktı.

Krosta iki dünya şampiyonluğu Macaristan'daki Dünya Liseler Kros Şampiyonası’nda Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi ikinci kez dünya şampiyonu olurken, Eskişehir Özel Atayurt Lisesi dünya üçüncülüğünü elde etti.

Şampiyonada erkekler yarışını Ömer Oti takipçisinin 22 saniye önünde 15:10'luk derecesiyle birinci sırada tamamlarken, Fırat Özkorkmaz da 15:24 ile üçüncü sırayı aldı. Bu iki atletin sürüklediği Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi, 2014’ten sonra ikinci kez dünya liseler şampiyonluğunu aldı

Kızlarda ise Eskişehir Özel Atayurt Lisesi takım halinde üçüncülüğü alırken, bireysel podyuma Pınar Demirtaş çıkmayı başardı. Pınar, yarışı birinci ve üçüncü sırada bitiren Avustralyalı ikizler Lucinda ile Lara Crouch’un arasında gümüş madalya kazandı.

Şampiyonada podyumlar şöyle oluştu:

ERKEKLER TAKIM
1. Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Türkiye
2. Auckland High School, Yeni Zelanda
3. Lycee Avon, Fransa

KIZLAR TAKIM
1. St.Margaret's Anglican Girls School, Avustralya
2. Al Haouz, Fas
3. Eskişehir Özel Atayurt Lisesi, Türkiye

ERKEKLER BİREYSEL
1. Ömer Oti, Türkiye
2. Derbal Mohammed Said, Cezayir
3. Fırat Özkorkmaz, Türkiye

KIZLAR BİREYSEL
1. Lucinda Crouch, Avustralya
2. Pınar Demirtaş, Türkiye
3. Lara Crouch, Avustralya
atletizmdunyasi.com / Şevket F. Erbay
Paylaş:
İlgili Haberler:

Sir Mo yedinci olabildi

Sir Mo yedinci olabildi
Edinburg'daki kros yarışında ABD-Britanya-Avrupa yarıştı, Mo Farah erkekler yarışını yedinci bitirdi.

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi
Türkiye Kros Ligi'nde büyük kadınlar kategorisini 10 yıldır şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediye, Bursa BŞB'ye geçildi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone