atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Gazetecilere atletizm brifingi

12 Ağustos 2015, 02:26

Türkiye Atletizm Vakfı tarafından düzenlenen Atletizm ve Medya Eğitim Semineri, İstanbul Levent'te bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği Aydın Doğan Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Gazetecilere atletizm brifingi Genç muhabir ve editörlere yönelik olarak düzenlenen, medya ve atletizm konusunda uzman gazetecilerin bilgilerini aktardığı Atletizm ve Medya Eğitim Semineri, 11 Ağustos'ta Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Aydın Doğan Eğitim Merkezi'nde düzenlendi.

Türkiye Atletizm Vakfı (TAV) tarafından organize edilen ve başkan İpek Özgüden Özen ile TSYD Başkanı Oğuz Tongsir'in açılış konuşmasını yaptığı eğitim seminerinde ilk sunumu Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar yaptı.

Başkan, 'Pekin ve Rio Yolunda Atletlerimiz' başlıklı konuşmasında. Türkiye'de atletizme medyada yeteri kadar önem verilmediğini belirtti ve gazetecilerden bu konuda destek beklediğini ifade etti. Çintimar geçmiş yıllarda yaşanan doping sorunlarına da değinerek ekstra tedbirler aldıklarını ve sporcuların temiz biçimde yarışmasının en önemlisi olduğunu belirtti.

Atletizmin önemini anlatan HaberTürk Gazetesi Editörü Murat Ağca ise editör ve muhabir gözüyle yaşadığı anıları da aktararak tarihsel bilgiler iletti. Ağca, atletizm dallarını geçmişten günümüze resimli örneklerle tanıtarak farklı bir sunuma imza attı.

NTV Spor Yorumcusu Mert Aydın, dünya şampiyonaların tarihçesine Türkiye'yi temsil eden sporcularının performanslarına yer vererek kronolojik olarak değerlendirdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş'ın, 'Avrupa Atletizm Birliği ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği Seçimleri' konulu konuşmasının ardından kürsüye çıkan Eurosport yorumcusu Caner Eler de atletizmin televizyon yayını aracılığıyla anlatımında öne çıkan unsurlara değindi. Habere değer katılması gerektiğini savunan Eler; "Düz bir haber anlatımı seyirciyi sıkar. Hikayeler anlatmalısınız" diyerek her müsabakanın bir öyküsü olduğunun altını çizdi.

Avrupa Atletizm Federasyonu teknik delegesi olarak görev yapan Merkez Hakem Komitesi Üyesi Can Korkmazoğlu da, IAAF yarışma kuralları ve istatistik konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Doping cezaları ve yanlış bilinenler hakkında da açıklama yapan Korkmazoğlu, ceza sürecini ve bu süreçte neler yaşandığını gazetecilerle paylaştı.

Seminerin ardından dağıtılan katılım belgelerini Türkiye Atletizm Vakfı (TAV) Başkanı İpek Özgüden Özen ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar'ın elinden alan gazeteciler, organizasyonu başarılı bulduklarını belirtti.
atletizmdunyasi.com / Evrim Aydın
Paylaş:
İlgili Haberler:

Hadadi: Büyük adam, büyük hedefler

Hadadi: Büyük adam, büyük hedefler
İran'ın Olimpiyat madalyalı diskçisi İhsan Hadadi, 10 yıl daha pistlerde yarışıp eksiklerini tamamlamayı hedefliyor.

Transfer atlet düzenlemesi masada

Transfer atlet düzenlemesi masada
IAAF, bir yıldır dondurduğu vatandaşlık değiştirme ile ilgili bazı kısıtlamalar getiren teklif getiriyor.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?
ad tv twitter facebook rss phone