atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Polat'tan değerli ikincilik

26 Ocak 2015, 02:23

Avrupa Kros şampiyonu Polat Kemboi Arıkan, başarılarına devam ediyor. 24 yaşındaki Polat, İspanya'da katıldığı IAAF Kros Serisi'nin altıncı etabı olan 72'nci Juan Muguerza yarışında ikinci sırayı elde etti.

Polat'tan değerli ikincilik Geçen ay Avrupa Kros Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Polat Kemboi Arıkan, İspanya'daki 72. Juan Muguerza Kros Yarışması'nda podyuma çıktı. 24 yaşındaki milli atlet, böylece herhangi bir IAAF Kros Permit yarışında kürsüye çıkan ilk Türk sporcu unvanını da aldı.

10.8 kilometre uzunluğundaki erkekler yarışını Eritre'den Teklemariam Medhin, 33:02 ile kazanırken, son tura önde giren dörtlü arasında bulunan Polat Kemboi Arıkan, iki saniye farkla yarışı ikincilikte bitirdi. Ugandalı Joshua Cheptegei üçüncülüğü elde ederken, eski kros dünya ikincisi ve Moskova'nın 10 bin metre bronz madalyası sahibi Paul Tanui yarım dakikadan fazla fark yiyerek altıncı olabildi. Geçen yıl gençlerde kros dünya şampiyonu olan bir diğer Kenyalı Jairus Birech de beşincilikte yer aldı.

Kadınlar yarışında ise Bahreyn'den Mimi Belete, dört saniye farkla favori Emily Chebet'i geride bırakıp ipi göğüsledi. 

atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Paylaş:
İlgili Haberler:

Sir Mo yedinci olabildi

Sir Mo yedinci olabildi
Edinburg'daki kros yarışında ABD-Britanya-Avrupa yarıştı, Mo Farah erkekler yarışını yedinci bitirdi.

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi
Türkiye Kros Ligi'nde büyük kadınlar kategorisini 10 yıldır şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediye, Bursa BŞB'ye geçildi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone