atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Krosçular Samokov'a

10 Aralık 2014, 13:24

2014 yılının uluslararası atletizmdeki son etkinliği olan Avrupa Kros Şampiyonası, Bulgaristan'ın Samokov kentinde 14 Aralık Pazar günü yapılacak.

Krosçular Samokov'a Bulgaristan'ın Samokov kentinde 30 ülkeden katılımın olduğu 21'nci Avrupa Kros Şampiyonası'nın katılım listesi netleşti. 14 Aralık günü büyükler, 23 yaş altı ve gençler kategorisinde düzenlenecek olan şampiyonada atletler bireysel ve takımda toplam 12 podyumda yer alabilmek için mücadele verecek.

Türkiye, organizasyonda 25 sporcuyla yer alırken, dört disiplinde takım olarak müsabakalara katılacak. 

Elit erkekler: Polat Kemboi Arıkan, Şeref Dirli, Vedat Günen, Ali Kaya, Ramazan Özdemir, Cihat Ulus
Elit kadınlar: Ümmü Kiraz, Özlem Kaya
23 yaş erkekler: Sabahattin Yıldırımcı
23 yaş kadınlar: Seyran Adanır, Sabahat Akpınar, Esma Aydemir, Sevilay Eytemiş
Genç erkekler: Ramazan Barbaros, Süleyman Bekmezci, Ferhat Bozkurt, Saffet Elkatmış, Ramazan Karagöz, Ömer Oti
Genç kadınlar: Aslı Arık, Bahar Atalay, Tuba Erdal, Sümeyye Erol, Ekin Esra Kalır, Emine Hatun Tuna

Avrupa Kros Şampiyonası'nda Fransa'dan Florian Carvalho, İrlanda'dan eski Avrupa Şampiyonu Fionnuala Britton, Portekiz'den Sara Moreira, Sırbistan'dan deneyimli atlet Oliveira Jevtic, İsveçli Avrupa 5000 metre şampiyonu Meraf Bahta gibi isimler koşacak. 
atletizmdunyasi.com / Şevket F. Erbay
Paylaş:
İlgili Haberler:

Sir Mo yedinci olabildi

Sir Mo yedinci olabildi
Edinburg'daki kros yarışında ABD-Britanya-Avrupa yarıştı, Mo Farah erkekler yarışını yedinci bitirdi.

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi
Türkiye Kros Ligi'nde büyük kadınlar kategorisini 10 yıldır şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediye, Bursa BŞB'ye geçildi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone