atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa

Marakeş'in tüm kadrosu

5 Eylül 2014, 12:56

Konfederasyonların oluşturduğu dört kıta takımıyla yapılacak olan IAAF Kıtalararası Kupası, 13-14 Eylül'de Marakeş'te düzenlenecek. Organizasyonda yarışacak isimlerin tamamı belli oldu.

Marakeş'in tüm kadrosu Avrupa, Asya-Pasifik, Amerika (Güney ve Kuzey birlikte) ve Afrika ekiplerinin yarışacağı IAAF Kıtalararası Kupa'da koşacak tüm isimler belli oldu. Önce Asya-Pasifik'in açıkladığı kadronun ardından bu hafta Amerika ve Avrupa federasyonlarından da listenin gelmesiyle Marakeş ekibi netleşti. Birbirinden önemli atletlerin bulunduğu kupada Türkiye'den Ali Kaya, 5 bin metrede Fransız Boubdallah Tahri ile birlikte kıtayı temsil edecek.

Marakeş'te yarışacak isimlerin tam listesi şöyle:

AVRUPA
Erkekler
100m: James Dasaolu (GBR), Christophe Lemaitre (FRA)
200m: Lemaitre, Serhiy Smelyk (UKR)
400m: Martyn Rooney (GBR), Donald Sanford (ISR)
800m: Mark English (IRL), Adam Kszczot (POL)
1500m: Henrik Ingebrigtsen (NOR), Mahiedine Mekhissi-Benabbad (FRA)
3000m: Hayle Ibrahimov (AZE), Richard Ringer (GER)
5000m: Ali Kaya (TUR), Bouabdellah Tahri (FRA)
3000m steeplechase: Ivan Lukyanov (RUS), Krystian Zalewski (POL)
110m hurdles: William Sharman (GBR), Sergey Shubenkov (RUS)
400m hurdles: Kariem Hussein (SUI), Rasmus Magi (EST)
High jump: Bogdan Bondarenko (UKR), Ivan Ukhov (RUS)
Pole vault: Renaud Lavillenie (FRA), Pawel Wojciechowski (POL)
Long jump: Kafetien Gomis (FRA), Greg Rutherford (GBR)
Triple jump: Lyukman Adams (RUS), Benjamin Compaore (FRA)
Shot put: Tomasz Majewski (POL), David Storl (GER)
Discus: Gerd Kanter (EST), Robert Urbanek (POL)
Hammer: Pawel Fajdek (POL), Krisztian Pars (HUN)
Javelin: Antti Ruuskanen (FIN), Vitezslav Vesely (CZE)
4x100m: Harry Aikines-Aryeetey (GBR), James Ellington (GBR), Richard Kilty (GBR), Danny Talbot (GBR)
4x400m: Jakub Krzewina (POL), Rooney, Sanford, Conrad Williams (GBR)
Reserves: Antonio Abadia (ESP), Ilya Shkurenev (RUS)
Kadınlar
100m: Dafne Schippers (NED), Myriam Soumare (FRA)
200m: Schippers, Soumare
400m: Libania Grenot (ITA), Olha Zemlyak (UKR)
800m: Marina Arzamasova (BLR), Lynsey Sharp (GBR)
1500m: Sifan Hassan (NED), Renata Plis (POL)
3000m: Meraf Bahta (SWE), Susan Kuijken (NED)
5000m: Clemence Calvin (FRA), Jo Pavey (GBR)
3000m steeplechase: Charlotta Fougberg (SWE), Sviatlana Kudzelich (BLR)
100m hurdles: Tiffany Porter (GBR), Cindy Roleder (GER)
400m hurdles: Eilidh Child (GBR), Anna Titimets (UKR)
High jump: Maria Kuchina (RUS), Ana Simic (CRO)
Pole vault: Angelina Zhuk-Krasnova (RUS), Liza Ryzih (GER)
Long jump: Eloyse Lesueur (FRA), Ivana Spanovic (SRB)
Triple jump: Olga Saladukha (UKR), Ekaterina Koneva (RUS)
Shot put: Evgeniia Kolodko (RUS), Christina Schwanitz (GER)
Discus: Sandra Perkovic (CRO), Melina Robert-Michon (FRA)
Hammer: Martina Hrasnova (SVK), Anita Wlodarczyk (POL)
Javelin: Barbora Spotakova (CZE), Linda Stahl (GER)
4x100m: Desiree Henry (GBR), Ashleigh Nelson (GBR), Anyika Onuora (GBR), Asha Philip (GBR)
4x400m: Grenot, Malgorzata Holub (POL), Indira Terrero (ESP), Olha Zemlyak (UKR)
Reserves: Elena Korobkina (RUS), Antoinette Nana Djimou (FRA)

AMERİKA
Erkekler
100m: Mike Rodgers (USA), Richard Thompson (TTO)
200m: Rasheed Dwyer (JAM), Alonso Edward (PAN)
400m: LaShawn Merritt (USA), Luguelin Santos (DOM)
800m: Duane Solomon (USA), Wesley Vazquez (PUR)
1500m: Leo Manzano (USA), Charles Philibert-Thiboutot (CAN)
3000m: Bernard Lagat (USA), Carlos Antonio dos Santos (BRA)
5000m: Andrew Bumbalough (USA), Ivan Lopez (CHI)
3000m steeplechase: Matt Hughes (CAN), Evan Jager (USA)
110m hurdles: Ronnie Ash (USA), Yodan O’Farrill (CUB)
400m hurdles: Javier Culson (PUR), Michael Tinsley (USA)
High jump: Derek Drouin (CAN), Erik Kynard (USA)
Pole vault: Augusto Dutra (BRA), Mark Hollis (USA)
Long jump: Will Claye (USA), Luis Rivera (MEX)
Triple jump: Claye, Jonathan Silva (BRA)
Shot put: Joe Kovacs (USA), O’Dayne Richards (JAM)
Discus: Jorge Fernandez (CUB), Jason Morgan (JAM)
Hammer: Roberto Janet (CUB), Kibwe Johnson (USA)
Javelin: Tim Glover (USA), Keshorn Walcott (TTO)
4x100m: Nesta Carter (JAM), Kim Collins (SKN), Rodgers, Thompson
4x400m: Chris Brown (BAH), Merritt, Gil Roberts (USA), Santos
Kadınlar
100m: Michelle-Lee Ahye (TTO), Veronica Campbell-Brown (JAM)
200m: Joanna Atkins (USA), Anthoniqu Strachan (BAH)
400m: Francena McCorory (USA), Novlene Williams-Mills (JAM)
800m: Sahily Diago (CUB), Ajee Wilson (USA)
1500m: Shannon Rowbury (USA), Nicole Sifuentes (CAN)
3000m: Gabe Grunewald (USA), Jessica O’Connell (CAN)
5000m: Brenda Flores (MEX), Katie Mackey (USA)
3000m steeplechase: Emma Coburn (USA), Jessica Furlan (CAN)
100m hurdles: Dawn Harper Nelson (USA), Lavonne Idlette (DOM)
400m hurdles: Kori Carter (USA), Kaliese Spencer (JAM)
High jump: Chaunte Lowe (USA), Levern Spencer (LCA)
Pole vault: Fabiana Murer (BRA), Jenn Suhr (USA)
Long jump: Tianna Bartoletta (USA), Christabel Nettey (CAN)
Triple jump: Caterine Ibarguen (COL), Kimberly Williams (JAM)
Shot put: Cleopatra Borel (TTO), Michelle Carter (USA)
Discus: Gia Lewis-Smallwood (USA), Yaime Perez (CUB)
Hammer: Amanda Bingson (USA), Sultana Frizell (CAN)
Javelin: Liz Gleadle (CAN), Kara Patterson (USA)
4x100m: Ahye, Atkins, Bartoletta, Campbell-Brown, Samantha Henry-Robinson (JAM)
4x400m: Christine Day (JAM), McCorory, Stephenie Ann McPherson (JAM), Williams-Mills

ASYA-PASİFİK
Erkekler
100m: Femi Ogunode (QAT), Zhang Peimeng (CHN)
200m: Masafumi Naoki (JPN), Ogunode
400m: Yuzo Kanemaru (JPN), Yousef Ahmed Masrahi (KSA)
800m: Abdulrahman Musaeb Bala (QAT), Jeffrey Riseley (AUS)
1500m: Benson Seurei (BRN), Nick Willis (NZL)
3000m: Aweke Ayalew (BRN), Willis
5000m: Zane Robertson (NZL), Albert Rop (BRN)
3000m steeplechase: Ali Abubaker Kamal (QAT), John Koech (BRN)
110m hurdles: Abdulaziz Al-Mandeel (KUW), Xie Wenjun (CHN)
400m hurdles: Michael Cochrane (NZL), Takayuki Kishimoto (JPN)
High jump: Mutaz Essa Barshim (QAT), Zhang Guowei (CHN)
Pole vault: Joel Pocklington (AUS), Xue Changrui (CHN)
Long jump: Henry Frayne (AUS), Li Jinzhe (CHN)
Triple jump: Cao Shuo (CHN), Renjith Maheswary (IND)
Shot put: Sultan Abdulmajeed Al-Hebshi (KSA), Tom Walsh (NZL)
Discus: Sultan Mubarak Al-Dawoodi (KSA), Benn Harradine (AUS)
Hammer: Mohammed Ali Al-Zankawi (KUW), Dilshod Nazarov (TJK)
Javelin: Joshua Robinson (AUS), Ivan Zaytsev (UZB)
4x100m: Masaharu Mori (JPN), Masafumi Naoki (JPN), Yu Onabuta (JPN), Kazuma Oseto (JPN), Kotaro Taniguchi (JPN)
4x400m: Yuzo Kanemaru (JPN), Takamasa Kitagawa (JPN), Naoki Kobayashi (JPN), Julian Jrummi Walsh (JPN), Kaisei Yui (JPN)
Kadınlar
100m: Melissa Breen (AUS), Olga Safronova (KAZ)
200m: Breen, Safronova
400m: Louise Jones (NZL), Anneliese Rubie (AUS)
800m: Tintu Luka (IND), Angela Smit (NZL)
1500m: Mimi Belete (BRN), Melissa Duncan (AUS)
3000m: Belete, Duncan
5000m: Tejitu Daba (BRN), Eloise Wellings (AUS)
3000m steeplechase: Ruth Jebet (BRN), Genevieve Lacaze (AUS)
100m hurdles: Ayako Kimura (JPN), Sally Pearson (AUS)
400m hurdles: Kemi Adekoya (BRN), Lauren Wells (AUS)
High jump: Sarah Cowley (NZL), Svetlana Radzivil (UZB)
Pole vault: Alana Boyd (AUS), Li Ling (CHN)
Long jump: Margaret Gayen (AUS), Lu Minjia (CHN)
Triple jump: Linda Leverton (AUS), Li Yanmei (CHN)
Shot put: Valerie Adams (NZL), Gong Lijiao (CHN)
Discus: Dani Samuels (AUS), Yang Yanbo (CHN)
Hammer: Wang Zheng (CHN), second athlete TBC
Javelin: Kimberley Mickle (AUS), Zhang Li (CHN)
4x100m: Yuki Jimbo (JPN), Yuki Miyazawa (JPN), Mizuki Nakamura (JPN), Maho Takamori (JPN), Tomoka Tsuchihashi (JPN)
4x400m: Kendra Hubbard (AUS), Lyndsay Pekin (AUS), Anneliese Rubie (AUS), Jessica Thornton (AUS), Lauren Wells (AUS)

AFRİKA TAKIMI
Erkekler
100m: Hua Wilfred Koffi (CIV), Mark Jelks (NGR)
200m: Koffi, Isaac Makwala (BOT)
400m: Makwala, Wayde van Niekerk (RSA)
800m: Nijel Amos (BOT), Mohammed Aman (ETH)
1500m: Ayanleh Souleiman (DJI), Asbel Kiprop (KEN)
3000m: Caleb Ndiku (KEN), Abrar Osman Adem (ERI)
5000m: Amlosom Tesfalset Nguse (ERI), Isiah Koech (KEN)
3000m steeplechase: Jairus Birech (KEN), Chala Beyo Techo (ETH)
110m hurdles: Tyron Akins (NGR), Ruan de Vries (RSA)
400m hurdles: Cornel Fredericks (RSA), Cristian Morton (NGR)
High jump: Kabelo Kgosiemang (BOT), Fernand Djoumessi (CMR)
Pole vault: Cheyne Rahme (RSA), Amine Mohamed Romdhana (TUN)
Long jump: Zack Visser (RSA), Robert Martey (GHA)
Triple jump: Godfrey Khotso Mokoena (RSA), Tosin Oke (NGR)
Shot put: Orazio Cremona (RSA), Franck Owaka (CGO)
Discus: Victor Hogan (RSA), Stephen Mozia (NGR)
Hammer: Mostafa Mohamed Hesham (EGY), Chris Harmse (RSA)
Javelin: Julius Yego (KEN), Ihab Abdelrahman (EGY)
4x100m: Ogho-Oghene Egwero (NGR), Jelks, Edward Mozavous (NGR), Joseph Obinna Metu (NGR)
4x400m: Saviour Kombe (ZAM), Makwala, Boniface Mucheru (KEN), Wayde van Niekerk (RSA)
Reserve: Larbi Bourrada (ALG)
Kadınlar
100m: Blessing Okagbare (NGR), Marie Jose Ta Lou (CIV)
200m: Ta Lou, Dominique Duncan (NGR)
400m: Folashade Abugan (NGR), Kabange Mupopo (ZAM)
800m: Eunice Sum (KEN), Tigist Assefa (ETH)
1500m: Hellen Obiri (KEN), Dawit Seyaum (ETH)
3000m: Genzebe Dibaba (ETH), Janet Kisa (KEN)
5000m: Almaz Ayana (ETH), Joyce Chepkirui (KEN)
3000m steeplechase: Hiwot Ayalew (ETH), Salima Alami Alouali (MAR)
100m hurdles: Rikenette Steenkamp (RSA), Marthe Koala (BUR)
400m hurdles: Wenda Nel (RSA), Amaka Ogoegbunam (NGR)
High jump: Rhizlane Siba (MAR), Basant Mosaad Mohamed Hassane (EGY)
Pole vault: Syrine Balti (TUN), Nisrin Dinar (MAR)
Long jump: Ese Brume (NGR), Joelle Mbumi Nkouindjin (CMR)
Triple jump: Nkouindjin, Nadia Eke (GHA)
Shot put: Auriol Dongmo Mekemnang (CMR), Chinwe Okoro (NGR)
Discus: Okoro, Amina El Moudden (MAR)
Hammer: Laetitia Bambara (BUR), Amy Sene (SEN)
Javelin: Sunette Viljoen (RSA), Mary Zutah Nartey (GHA)
4x100m: Okagbare, Ta Lou, Duncan, Gloria Asumnu (NGR), Justine Palframan (RSA)
4x400m: Abugan, Mupopo, Patience George (NGR), Ada Favour Benjamin (NGR)

atletizmdunyasi.com
Paylaş:
İlgili Haberler:

İzlenim: Glasgow'un renkleri

İzlenim: Glasgow'un renkleri
Avrupa Salon'da dolu tribünler ve ambiansla ilgili birkaç not...

Son gülen Polonya

Son gülen Polonya
Avrupa Salon, üçüncü gün finalleriyle sona ererken, madalya sıralamasını Polonya önde bitirdi.
Yorum Ekle
 
 
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone