atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa
Atletizm Dünyası Dergisi
SON SAYI   ·   ESKİ SAYILAR   ·   SATIŞ NOKTALARI   ·   ABONELİK

Atletizm Dünyası Dergisi 5. sayı

Sayı: 5  |  Bahar 2013

Göteborg 2013, İlham Tanui Özbilen, Pietro Mennea, Lars Riedel, Akdeniz Oyunları, Dünya Kros
Atletizm Dünyası Dergisi 5. sayı
Tam boyutta görüntülemek için üzerine tıklayın.
Atletizmseverlerin tutkusu haline gelen Atletizm Dünyası'nın beşinci sayısı bayilerdeki yerini aldı. Derginin bu sayıdaki kapağında İlham Tanui Özbilen var. Kenya kökenli Türk 1500'cü, büyük umutlarla başladığı sezonun ilk şampiyonasında salon Avrupa ikinciliği elde etti. İlham'ın hikayesini, koçu Carol Santa'nın değerlendirmeleriyle birlikte okuyacaksınız.

Göteborg'da geçen ay sona eren Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, en güzel fotoğraflar ve ilgi çekici notlarla birlikte 10 sayfalık özel dosyada. Arşivlik materyallerle bezeli Göteborg 2013 sayfaları, bu sayının en göze batan işçiliğini barındırıyor.

Röportajdan geçilmeyen beşinci sayının iddialı söyleşileri arasında Lars Riedel var.Alman diskçinin yaşamı ve atletizmin günümüzdeki durumuna yönelik müthiş sözleri, Emir İncegül'ün röportajında... 90'lı yılları unutulmaz isimlerinden ikisi; Haydar Doğan ve Aksel Gürcan Demirtaş da sayının konukları arasında. Bunlara ek olarak, İzmir atletizminin büyük emekçisi Zeynep Karabağlı profili de sayfalarda gezinirken rastlayacağınız bir başka söyleşi...

Atletizm Dünyası'nın sürekli yazarlarından Mert Aydın, bu sayıda yenice kaybettiğimiz Pietro Mennea'yı yazdı. Aydın'ın çocukluğunda izleyerek büyüdüğü İtalyan rekortmene dair öyküsü, okurları farklı bir aleme taşıyacak.

Bu sayının şaşırtıcı öyküsü ise Şevket Furkan Erbay'dan... Erbay, dünya çapında bilinirliği az, ancak başarıları "uzaylı standartlarında" olan Yunan ultra-maratoncu Yiannis Kouros'un hayret verici spor hayatını kaleme aldı. Mütemadiyen koşan adamı tanımak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Akdeniz Oyunları öncesinde genel bir bakış, Dünya Kros Şampiyonası, Balkan ve Türkiye Salon Atletizm Şampiyonaları, yarı maratona hazırlanırken dikkat edilecek yedi husus, elinizden düşmeyecek Atletizm Dünyası'nın beşinci sayısındaki diğer yazılar arasında bulunuyor.Geçen sayıda olduğu gibi dört sayfalık Türkiye Atletizm Federasyonu bültenini barındıran Atletizm Dünyası, dopdolu içeriğiyle meraklılarını bekliyor...

NOT: Türkiye'nin tek atletizm dergisini bulabileceğiniz satış noktalarının listesi aşağıdadır. Bu listedeki bayiler dışında derginin satıldığı yer bulunmamaktadır.

Dergiyi bayide aramadan edinmek isteyenler için abonelik seçeneğimiz mevcuttur. 8 sayı için 60 TL karşılığında abone olmak isteyenler, 0 212 347 70 42'den Spor Dünyası Yayıncılık'a, ya da e-posta yoluyla evrenozuyener@gmail.com adresinden Evren Özüyener'e ulaşabilir.


ATLETİZM DÜNYASI SATIŞ NOKTALARI

ANKARA: Sheraton Otel, Dost Kitabevi-Kızılay, Mustafa Polat Gazete Bayii Kavaklıdere, Turhan Kitabevi, Merkez Kitabevi-Bilkent, Migros-İskitler, Polat Gazete Bayii Kavaklıdere, Remzi-Armada AVM, Arcadium, Evrensel Kitap, D&R Oran, Artı Müzik-Gordion, ESD Gıda-GO Paşa, Atlı Gıda-Koru Sitesi, Hilton Otel
İSTANBUL: Ali Bal Gazete Bayii-Bebek, Ali Güler-Eminönü, Dünya Aktüel Kitabevi-Bebek, Kitapsan-Cağaloğlu, D&R Bakırköy, D&R Cevahir, D&R İstinye Park, D&R İş Kuleleri, D&R Kanyon, D&R Kemerburgaz, D&R Palladium, Koza Plaza, Dünya Aktüel-Erenköy, Akgün Yayın Market-Bakırköy, Gökhan Göncül-Etiler, Hanoğlu Market-Eminönü, Havaalanı Onur Ağçay, İnkılap Basın Yayın-Fatih, Karen Ticaret-Eyüp, Kırmızı Kedi-Beyoğlu, Mephisto-Beyoğlu, Mustafa Demir-Kavacık, Mustafa Katırcı-Fatih, Necdet Güler-Teşvikiye, Onur Ağçay-Atrium, Özgür Kitabevi-Kadıköy, Patika Kitabevi-TEşvikiye, Remzi-Akbatı AVM Esenyurt, Remzi-Akmerkez, Remzi-Carrefour, Remzi-Kanyon, Remzi-Profilo, Remzi-Rumeli, Remzi-Suadiye, Remzi-İstinye Migros, Remzi Marmara Forum, Rıhtım Kültür Merkezi-Kadıköy, Star İletişim-Fenerbahçe, Sirkeci Gar Bayii, Şükriye Barışık-Sultanahmet, Yusuf Büfe-Sarıyer, ZMF Kırtasiye-Tuzla, Mecidiyeköy viyadük altı gazete bayii.
İZMİR: Gürkan Güneş-Alsancak, Yavuz Kitabevi-Konak, Kitapsan-Konak, Remzi Konak Pier, Kitapsan-Alsancak, Kordon Kitabevi, Remzi Agora, Artı Kitabevi, Pan Kitabevi-Karşıyaka
KAYSERİ: Ömür Kitabevi
SAMSUN: D&R Yeşilyurt AVM
ANTALYA: D&R
BURSA: D&R Bursa, D&R Korupark, Düzey Kırtasiye, Final Pazarlama
HATAY: Ferah Kollektif Şti.
İZMİT: Çağrı Kitabevi-Gebze
Paylaş:
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?
ad tv twitter facebook rss phone